Panele fotowoltaiczne Płock

Działka i Ogród

Działka i Ogród

Post by relatedRelated post

Dzisiejszy artykuł będzie w dosyć dużym stopniu odmienny od pozostałych. Mianowicie będzie się on skupiał na ogrodnictwie, a jeszcze dokładniej, na charakterystyce ogrodu angielskiego. Sądzę, że temat jest wystarczająco interesujący, aby napisać o nim oddzielny artykuł.
Ogród angielski jest popularnym typem ogrodu na terenie niemalże całych Wysp Brytyjskich już od połowy osiemnastego wieku. Zrywa on całkowicie ze sztucznością ogrodów barokowych oraz charakterystycznymi dla nich rygorami. Ogrody angielskie nawiązują generalnie do naturalnych krajobrazowych ogrodów.
Jest to generalnie bardzo duży ogród i działka również powinna należeć do tych o niemałych rozmiarach. Dlatego też ogrody angielskiego są jednak raczej domeną osób zarabiających duże pieniądze. Co ciekawe, często stawiane są w nich stylizowane na starożytne obeliski, czy sztuczne ruiny, co przebudza w ogrodzie niepowtarzalny klimat. Według mnie ogród angielski jest jednym z najpiękniejszych, w jakich miałem kiedykolwiek okazję przebywać.

About