Panele fotowoltaiczne Płock

Energooszczędne okna pcv

Energooszczędne okna pcv

Post by relatedRelated post

Okna energooszczędne

Na energooszczędność okna wpływa kilka czynników. Najważniejszym z ich jest tak zwany współczynnik przenikania ciepła, który określa ilość jego strat wskutek różnicy temperatur panujących na zewnątrz budynku i w środku pomieszczenia. Ważne są także parametry szkieletu szybowego, profili, pakietu szybowego oraz mostka termicznego, czyli powierzchni okna w miejscu styku ramy z szybą.

Od czego zależą właściwości okna?
Właściwości i jakość okna są uzależnione przede wszystkim od rozwiązań zastosowanych w trakcie ich produkcji oraz od jakości poszczególnych jego części (między innymi od rodzaju wzmocnień, komór profilowych, liczby tafli i jakości szkła, a także od tak zwanej ramki dystansowej).

Energooszczędne okna pcv
W kwestii energooszczędności okien pcv najważniejszym czynnikiem, oprócz rodzaju i jakości rozwiązań, są proporcje, w jakich zostały użyte.
Największą izolację termiczną zapewnia szyba, dlatego ważne jest jest wysoka ilość procentowa w całej konstrukcji okna. Nie bez znaczenia jest również odpowiedni sposób ich montażu – powinien być on 100% zgodny z zaleceniami producenta.

About