Panele fotowoltaiczne Płock

Gruz

Gruz

Post by relatedRelated post

Zapewne wszyscy z nas kojarzą wielki zielony kontener na odpady komunalne umieszczone na każdym osiedlu w naszym kraju. Bardzo często można zauważyć że są one wykorzystywane w innym celu niż ich przeznaczenie, a mianowicie do wysypywania gruzu. Nie zastanawialiście się nigdy gdzie trafi gruz z remontu sąsiada skoro w pobliżu nie ma żadnego kontenera na gruz? W przypadku zwykłego kontenera na śmieci a Informacji umieszczonej na nim „zakaz wysypywania gruzu”, jest bagatelizowana. W znacznym stopniu utrudnia to utylizacje pozostałych odpadów i nastręcza kilku problemów pracownikom sortowni lub wysypiska, bo przecież trzeba to wszystko od siebie oddzielić.
Podczas prac remontowych wskazane jest aby umieścić niedaleko miejsca prac specjalne kontenery na gruz. Po zapełnieniu takich kontenerów trafią one na gruzowisko, a następnie zostaną opróżnione.
Działając w ten sposób nie narażamy się na kary finansowe, nie dokładamy pracy już i tak zapracowanym pracownikom wysypisk śmieci, a przede wszystkim pomagamy zadbać o naturalne środowisko mając pewność że wszystkie nasze odpady trafią w odpowiednie dla nich miejsce.

About