Panele fotowoltaiczne Płock

Jak najlepiej zorganizować dzień przeprowadzki

Jak najlepiej zorganizować dzień przeprowadzki

Post by relatedRelated post

Po kliku tygodniach starannych przygotowań nadszedł w końcu upragniony dzień w którym zmienimy miejsce zamieszkania – dzień przeprowadzki. Wstajemy z samego rana, pakujemy ostatnie kartony (zwykle są to rzeczy najpotrzebniejsze których nie mogliśmy spakować wcześniej) i czekamy na przyjazd specjalistów z firmy przeprowadzkowej.

Jeśli umawialiśmy się z firmą przeprowadzko-wą na rozliczenie usługi na podstawie stawki godzinowej musimy zwracać szczególną uwagę na to aby przeprowadza była wykonana jak najszybciej. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze. Możemy to zrobić dzięki wcześniejszemu zabezpieczeniu mebli folią ochronną, starannemu spakowaniu oraz opisaniu wszystkich kartonów, oraz umożliwieniu najdogodniejszego podjazdu samochodu dostawczego pod klatkę schodową (najlepszym sposobem jest zastawienie wjazdu pod klatkę schodową swoim samochodem, jeśli nie posiadamy własnego środka lokomocji zawsze możemy poprosić sąsiada o pomoc).
Jeśli chcemy pomóc pracownikom firmy przeprowadzkowej, lub zdecydowaliśmy się realizować przeprowadzkę „na własną rękę” pamiętajmy o tym by zachować szczególną ostrożność podczas noszenia mebli dbajmy o nasze ciało i nie dopuścimy do powstawania urazów. Należy pamiętać, że podczas przenoszenia mebli najbardziej powinny pracować kolana a nie kręgosłup, nie wolno nosić przedmiotów na „ugiętym kręgosłupie”, najlepiej również wyposażyć się w specjalny pas do noszenia ciężkich przedmiotów, znajdzie on zastosowanie również po przeprowadzce. Realizując przeprowadzkę we własnym zakresie należy odpowiednio wcześniej zapewnić sobie pomoc rodziny i znajomych, najlepiej dzień przed przeprowadzką zadzwonić do nich i upewnić się czy wszystko jest w stu procentach aktualne. Pamiętaj, że jeśli nie masz doświadczenia w przeprowadzkach to do przeniesienia ciężkich przedmiotów o wadze od 70 do 100 kg potrzebne tobie będą przynajmniej cztery osoby. Jeśli zdecydowałeś się zamówić firmę przeprowadzko-wą sprawdź czy jej pracownicy realizują przeprowadzkę z należytą ostrożnością, czy wykorzystują specjalistyczne pasy do transportu ciężkich przedmiotów, oraz czy stosują się do napisanych na pudełkach kartonowych informacji Np. „Uwaga szkło” czy „tą stroną do góry”. Co prawda firma przeprowadzkowa odpowiada za jakiekolwiek uszkodzenia lecz egzekucja odszkodowania u ubezpieczyciela często może być strasznie długa i męcząca. Pyzatym część przedmiotów stanowi twoje pamiątki rodzinne inne z kolei są trudne do odkupienia bo zostały zakupione na jakiejś egzotycznej wycieczce postaraj się więc by dotarły w całości. Przed odjazdem ze starego miejsca zamieszkania upewnij się czy na pewno wszystko zostało zabrane. Podczas rozpakowywania mebli dopilnuj by zostały one ustawione w mieszkaniu tak jak było to wcześniej zaplanowane. Najlepiej w tym celu sporządzić wcześniej plan rozmieszczenia mebli pokojach. Pamiętaj, że po odjeździe ekipy przeprowadzkowej będziesz zmuszony samodzielnie przestawić wszystkie przedmioty które zostały ustawione źle i nie będziesz mógł mieć o to do nikogo pretensji.

About