Panele fotowoltaiczne Płock

Nowe mieszkania w Warszawie

Nowe mieszkania w Warszawie

Post by relatedRelated post

Straty wojenne Warszawy

Warszawa to miasto ciągle rozwijające się. Na przekór historii, a może i dzięki niej miasto, miasto nowoczesne. Mówiąc o Warszawie po prostu nie można całkowicie pominąć pewnego faktu historycznego. Podczas II Wojny Światowej ponad 85% zabytkowego centrum Warszawy zostało zniszczone. Pomijając inne historyczne fakty, wystarczy skupić się na sytuacji mieszkaniowej miasta po wojnie. Można się domyślić jak tragiczna była ta sytuacja, skoro tyle budynków uległo zniszczeniu. Na szczęście miasto zaczęło się odradzać. Nowe mieszkania w Warszawie powstawały jak grzyby po deszczu. Pod względem ludnościowym miasto poniosło ogromne straty, ale zaraz po wojnie odnotowano duże napływy ludności z całej Polski. Każdy chciał budować swoje życie na nowo, a gdzie indziej można to zrobić lepiej, niż odradzającej się stolicy kraju.
Pomimo pojawiających się pomysłów, aby ze względu na zniszczenia, stolicę przenieść do innego miasta. Miasto odrodziło się. Warszawa obecnie jest największym miastem Polski, a także z największą liczbą ludności. Liczba mieszkańców nadal systematycznie wzrasta, oczywiście należy też mieć na uwadze, iż liczby te mogą być większe niż oficjalne dane. Nie każdy mieszkaniec Warszawy jest zameldowany. Wielu studentów mieszka w stolicy praktycznie na stałe. Coraz trudniej będzie określić dokładną liczbę ludności odkąd zniesiono obowiązek meldowania się.
W obecnych czasach stolicę Polski można uznać za jedno z najnowocześniejszych miast całej Europy. A jednocześnie jest miastem, gdzie duch historii jest wciąż żywy.

About