Panele fotowoltaiczne Płock

Oczyszczalnie Ścieków

Oczyszczalnie Ścieków

Post by relatedRelated post

Wiele gospodarstw domowych w Polsce w dalszym ciągu nie jest podłączona do kanalizacji. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków posiadają naturalny charakter. Zapewniają one bezpieczne oczyszczanie w szczególności dla gleby oraz wód gruntowych i głębinowych. Zbiorniki tych oczyszczalni wykazują się znacznie większą szczelnością niż zwyczajne szamba. Ta szczelność ogranicza ryzyko zaistnienia niekontrolowanego wycieku.
Z budową przydomowej oczyszczalni ścieków wiążą się duże koszty. Jednak w perspektywie długoterminowej taka oczyszczalnia jest opłacalna, ponieważ jest niedroga w obsłudze. Nie istnieje w jej przypadku konieczność częstego opróżniania zbiornika. Koszty generuje jedynie energia elektryczna, która jest niezbędna do zasilania pompy. Należy także zapłacić za wywóz osadu, który ma miejsce raz w roku.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków nie potrzebują wysokiej jakościowo gleby, mogą występować nawet na podłożu gliniastym czy skalistym. Dodatkowo zajmują one stosunkowo niewiele miejsca.

About