Panele fotowoltaiczne Płock

Trzy zadziwiające typy materaców do sypialni

Trzy zadziwiające typy materaców do sypialni

Post by relatedRelated post

Wydawać by się mogło, że niewiele jest rzeczy bardziej nieciekawych, nudnych i zwyczajnych niż materace do sypialni. Tymczasem okazuje się, że przynajmniej niektóre modele posiadają wyjątkowe właściwości, które czynią z nich całkiem niezwykłe okazy.

Materace termoelastyczne – to chyba najciekawszy ze wszystkich rodzaj materaców. Robią wrażenie na każdym, kto może zaobserwować, jak działają. Otóż pianka termoelastyczna jest twarda, gdy temperatura otoczenia jest stosunkowo niska i łagodnie mięknie, gdy przenika w nią ciepło.

Cały urok odpoczynku na tego typu modelu polega na tym, że ciało człowieka przekazuje swoje ciepło w materac. A tym samym dynamicznie zmienia twardość pianki i wymusza wręcz na materacu precyzyjne dopasowanie. Cechą szczególną termoelastycznego materaca do sypialni jest fakt, że kiedy z niego wstaniesz na powierzchni, na której przed chwilą leżałeś pozostaje nadal odcisk Twojego ciała. Dlatego mówi się, że materac „pamięta” kształt osoby, która na nim leży. Ten odcisk powoli znika w miarę, jak materac się schładza.

Materace sprężynowe 3D są niezwykłe z prostego powodu: sprężyny w nich użyte wykonano nie ze stali, lecz z tworzywa, ich kształty przypominają konstrukcje rodem z filmu sf, a same sprężyny zginają się nie tylko w pionie, jak każda tradycyjna sprężyna, ale pod wieloma, czasem bardzo dziwacznymi kątami. Co więcej, sprężyny te można docisnąć tak, że stają się one całkiem płaskie, bez szkody dla ich właściwości.

A jakby tego było mało, materace sprężynowe 3D wzbogacane są wyściółkami z pianek stworzonych na bazie… olejów jadalnych.

Materace morskie – takie, na których można spać na statkach. Czym różnią się od innych, standardowych modeli? Wyróżnia je jedna, istotna cecha: są trudnopalne.

Te materace są wykonane z takich materiałów, że mają przetrwać ewentualny pożar i nie uczestniczyć w jego rozprzestrzenianiu. Gwarancją tego jest certyfikat MED (Marine Equipment Directive). Jeśli widzisz materac z takim certyfikatem, możesz palić papierosy w łóżku. Nie, żeby to było zdrowe. Masz po prostu taką możliwość i możesz czuć się względnie bezpiecznie.

About