Panele fotowoltaiczne Płock

Warstwowe Płyty

Warstwowe Płyty

Post by relatedRelated post

Pokrycia dachowe wykonywane z płyt warstwowych to jedno z bardzo tanich rozwiązań dostępnych na rynku. Płyty warstwowe charakteryzują się ogromną izolacyjnością cieplną, a także jakością materiałów. Jak jednak krok po kroku zainstalować warstwowe płyty dachowe?

Przed rozpoczęciem rozkładania płyt warstwowych powinniśmy bezwzględnie sprawdzić konstrukcję stalową czy nie jest ona w żadnym miejscu krzywa i czy nie wystają z niej ponad linię konstrukcji płatwiowej na dachu elementy, które są zbędne. Jaki skutek może mieć zamontowanie płyt na krzywej konstrukcji? Takie działania mogą prowadzić do wielkiego uszkodzenia płyty, co w konsekwencji będzie powodem nieszczelność połaci dachowej. Tego typu wady powodują utratę gwarancji producenta na zniszczoną płytę warstwowej.

Przystępując do instalacji płyt warstwowych dachowych powinniśmy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników, zapewniając m.in. solidne szelki czy uprzęże, które zabezpieczą przed możliwym upadkiem z wysokości.

About