Panele fotowoltaiczne Płock

Zakup profesjonalnej pilarki spalinowej

Zakup profesjonalnej pilarki spalinowej

Post by relatedRelated post

Często zastanawiając się nad zakupem pilarki spalinowej mamy poważny dylemat nad tym na co zwrócić uwagę, na jaki rodzaj się zdecydować i o co pytać sprzedającego, podczas zakupu. Jakie dane sprawią, że zakupiona przez nas pilarka będzie spełniała nasze oczekiwania i wymagania podczas pracy.

Pierwszą rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to moc silnika – im jest większa tym praca samej pilarki jest efektywniejsza, jednak im większa moc pilarki tym spalanie jest wyższe zwłaszcza w przypadku kiedy pilarka ma silnik spalinowy.

Kolejnymi cechami, na które należy zwrócić uwagę to: ilość cylindrów, ilość suwów, stosunek mieszanki paliwowej, waga pilarki, waga pilarki z założonym łańcuchem, długość i typ prowadnicy, typ łańcucha, podziałka łańcucha, liczba zębów znajdujących się na kole napędowym, pojemność zbiornika paliwowego oraz zbiornika oleju, maksymalna prędkość obrotu z włączonym biegiem tnącym, zalecana prędkość na biegu jałowym oraz czy pompa oleju ma możliwość automatycznej regulacji.

Wyposażenie samego zestawu jest także bardzo ważne – czy jest dostępny łańcuch tnący, osłona prowadnicy (która jest bardzo ważna i gwarantuje nam bezpieczeństwo) oraz pilnik do ostrzenia samego łańcucha (gwarantujący nam, że po pewnym czasie będziemy mieli możliwość ponownego zaostrzenia łańcucha i przywrócenia do stanu początkowego ostrza łańcucha).

Oto kilka podstawowych cech, które są bardzo istotne podczas zakupu oraz dokonywania wyboru jaki model oraz rodzaj pilarki spalinowej wybrać.

Należy pamiętać, że jednorazowy większy wydatek związany z zakupem droższej pilarki może spowodować obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Koszty eksploatacyjne są związane z spalaniem na cykl pracy oraz możliwością dokonania ponownego ostrzenia łańcucha, co pozwoli nam na dłuższą eksploatację pilarki i uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z zakupem kolejnego, nowego sprzętu.

About